Tłumaczenie z ostatecznej anglojęzycznej wersji teorii której poniższa strona jest jedynym oficjalnym źródłem:
Teoria twórców filmu „Pioruny Bogów – Teoria Elektrycznego Wszechświata”
Materiał opublikowano zgodą ekipy http://saturndeathcult.com/ dla http://davidicke.pl/
Ostateczna wersja teorii pochodząca ze strony, zastrzeżona wraz ze spolszczonymi ilustracjami:

(kontynuacja od Wiek Brązu: Człowiek jako Bóg)

http://saturndeathcult.com/the-sturn-death-cult-part-1/the-love-of-money/
 

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 774 x 199)Obrazek

Babilon i miłość do pieniędzy

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

 

 

Związek pomiędzy narkotykami a wojną

Podczas wczesnej części epoki Brązu bardziej od heroicznego pościgu liczył się rozwój handlu w starożytnym świecie . Podstępny handel opium odzyskał równowagę w regionie Anatolii (dzisiejsza Turcja przyp.tłum) gdzie grupy wojowników-królów działały jak współczesne kartele narkotykowe walcząc o kontrolę nad dochodowymi szlakami handlowymi pomiędzy Azją i zachodnimi królestwami.

Najpotężniejszy kartel zwany był „Kartelem w Troi” jednak został poważnie zakwestionowany przez Agamemnona. Linia frontu została sporządzona i wojna narkotykowa pochłonęła region na kolejne dziesiątki lat

 

Obrazek

 

Agamemnon, pierwszy z królewskich dilerów narkotykowych na przestrzeni wieków(image PD)

Na skutek interwencji planetarnej wojna dobiegła końca. Prawdopodobnie była to ta sama interwencja która pozwoliła wyjść hebrajczykom spod niewoli Egipcjan. Jednak kluczem w tym konflikcie był nagły postęp w produkcji broni. Nowe technologie pozwoliły zabijać na większą skalę i Oświeceni szybko zrozumieli wartość w promowaniu przemysłu zbrojeniowego, handlu ludźmi jako sposobu na zapewnienie więcej ofiar rytuałów krwi

Moneta została rzucona!

Wojnę przedstawiano jako składanie ludzi w ofierze. Przemysł rozwijał się wraz z rozwojem wojskowej technologii, będącej cechą Zachodu, kiedy Wschód charakteryzowała Sztuka Wojny. Jednak rezultat był ten sam. Ludzie ginęli, a krew płynęła. Dla Błękitnokrwistych i Oświeconych oraz różnych okultystycznych tajnych stowarzyszeń i szkół tajemnic, wszystko było w porządku. Królowie-wojownicy byli zadowoleni, a klasa kupiecka powróciła po upadku Babel. Niewolnicy pracowali i ludzie zostali opodatkowani. A ofiary tych niekończących się rytuałów? Nie byli ani szczęśliwi ani nieszczęśliwi – ponieważ już nie żyli.

 

 

Powiększ (rzeczywiste wymiary: 640 x 481)Obrazek

Pojedynek jeden na jednego jak ten na ilustracji, pomiędzy Achillesem i Hektorem zyskał wielu zwolenników kultu śmierci. Obraz namalowany przez Theofilos Hatzimichael

Kult Śmierci Saturna i kontrola pieniędzy
 

Około sześćset lat po kosmicznych zdarzeniach w Sodomie i Gomorze i Exodusie, czas sporadycznie grasujących planet Mars i Wenus wydawał się zbliżać końca, wszystko wydawało się dobrze…
Ale Oświeceni ciągle pragnęli powrotu do systemu Babel opartego na długu i niewolnictwie jako podstawowego modelu ekonomicznego dla ludzkości. Strategia powrotu do tego modelu musiała zostać starannie zaplanowana, żeby uzyskać całkowitą kontrolę nad ludzkością.
Elity były głodne krwi, więc wspierali wojny które były ich źródłem satysfakcji. Wspierali i wymyślali coraz bardziej okrutniejsze metody.

Od czasów Troi, zauważono, że wojny były prowadzone dla rytualnej satysfakcji, ale do tej pory nie dało się określić liczby rytualnych zgonów . Kluczem do jednolitych dostaw było zapewnienie towaru w postaci ludzi na zamówienia walczących stron – a to wymaga pieniędzy. Jako rezultat działań poprzez obietnicę rozszerzenia materialnego bogactwa i władzy, pochopni królowie-wojownicy zostali zmanipulowani jako pierwsi, postawiono krwawe kroki w kierunku stworzenia imperium. Daty podbojów wojennych zostały starannie wyselekcjonowane w zgodzie z przyjętymi rytuałami krwi. Dla Oświeconych wojny kończyły się szczęśliwie, a rytualnych ofiar, których potrzebowali było coraz więcej, kiedy marionetkowi królowie-wojownicy tonęli w długach finansowych .

Równanie było proste: Wojna potrzebuje pieniędzy, a pożyczone pieniądze do zapłaty za wojnę tworzą dług. Dług = niewolnictwo! Jeśli królestwo mogło zostać zmanipulowane do zaakceptowania tego długu, stanie się królestwem niewolników. Siłę posiadał ten którym królestwa były winne spłaty długu.

Jednakże w pierwszej kolejności , było to tylko zagwarantowane, kontrolowanie wydawania pieniędzy pożyczonych przez królów-wojowników. Na bliskim Wschodzie, w miejscu zwanym równinami Dura, niektórzy wysoko postawieni i uprzywilejowani Oświeceni mieli wielu dłużników.

Obrazek

Babilon, centrum finansowe starożytnego świata. Obraz namalowany przez nieznanego artystę pokazuje dwa budynki które kojarzą się z Babilonem – wiszące ogrody królowej Semiramidy i niesławną wieżę Babel.

Finansowy rozwój Babilonu
Królowie- wojownicy w rozwijającym się Babilonie cieszyli się ze spektakularnych podbojów. Babilon stał się teraz imperium i jego własne szkoły tajemnic i tajne stowarzyszenia zdobyły wpływy i renomę. Dzięki ich rytualnej kontroli wojownika-króla Nebuchadnezzara , Oświeceni rozszerzyli wpływy złota, które zdominowało równiny Dury.

 

Zasadniczo, był to pierwszy na świecie finansowy standard złota i Dura była starożytną odpowiedzią Babilonu na współczesny System Rezerw Federalnych Stanów Zjednoczonych. Ten kto nie dostosował się do tego standardu złota miał zostać brutalnie zniszczony. Świątynie raz jeszcze zaczęły wydawać pieniądze jako dług we własnym imieniu wobec nowego standardu złota. Te same świątynie kontrolowane przez Oświeconych szybko stały się bogate i zaczęło się świętowanie sukces finansowego standardu w publicznych obrzędach i od tej pory babilońskie dzieci zaczęły tajemniczo znikać.

Królowie-wojownicy zapomnianych Izraelitów ponieśli klęskę, zadłużyli się i stali się więźniami imperium Babilońskiego (zobacz Księga Daniela, rozdział 3)

 

Obrazek

Biblijny prorok Daniel, jedna z głównych Hebrajskich postaci dążąca do ustanowienia Babilońskiego standardu złota

Zrozumienie handlu i rzemiosła potępia kwestię pieniędzy jako długu, który jest niczym innym niż przestępczą lichwą, a te ohydne praktyki były zgodne z kapłaństwem, którzy jakimś cudem przeżyli deprawacje ich własnych królów-wojowników i skorumpowane tajne stowarzyszenia. Ci izraelscy kapłani zorganizowali bojkot nowego systemu finansowego i babiloński standard złota zaczął się rozpadać.

Oświeceni z Babilońskich szkół tajemnic nigdy nie wybaczyli Izraelitom którzy nie ugięli się przed standardem złota Babilonu. Zemsta przeciwko im została udaremniona w czasie, ponieważ przybył śmiertelny wojownik Perskich królów, a później grecki bohater o imieniu Aleksander.

Upadek Babilonu – Kult Śmierci schodzi pod ziemię.
 

Babilon upadł, jego wielki, plany standardu złota zostały zniszczone w zarodku. W jedną noc Babilon przestał być mistrzem kultu śmierci i oświeceni dołączyli do odwiecznego wroga – Izraelitów jako kolegów – jeńców w ich własnym mieście. Obraz przyszłości opartej na złotym standardzie złota upadł, a pozostałości Babilońskich tajnych stowarzyszeń i szkół tajemnic rozpłynęły się w nocy na pustyni, by odrodzić się jako Tajemnica Babilonu.

Obrazek

Zdobywcy Babilonu – Persowie. Zwróć uwagę na słońce w kształcie dysku, powyżej sokół z rozłożonymi skrzydłami.

Wypędzeni do ekonomicznej i politycznej pustyni, zdecydowali nie mieć ambicji , która ponownie mogła być narażona na kontrolę publiczną.
Poszukując gdzie indziej nowego domu, Tajemnica Babilonu wkrótce zatrzymała swój wzrok na nową i przerażającą epokę żelaza . Ostrożnie, przybliżali się swoich planów, zebrali swoje towary, i przenieśli się do Rzymu – właśnie rozpoczęła się epoka żelaza w dziejach człowieka w ciemności i dekadencji.

Kontynuacja: Rzym i jego problemy z pieniędzmi

Tłumaczył dla davidicke.pl zborekp